Ucraina s-a calificat în sferturile de finală ale Euro-2020 după ce a învins, cu 2-1, după prelungiri, Suedia. Ucrainenii au marcat golul victoriei în minutul 120+1

Vizualizări: 238, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Ucraina s-a calificat, marţi, în sferturile de finală ale Euro-2020, după ce a învins, la Glasgow, pe Stadionul Hampden Park, cu scorul 2-1 (1-1, 1-1), după prelungiri, reprezentativa Suediei. Golul victoriei a fost marcat în minutul 120+1.

Danielson a fost eliminat în minutul 99, pentru un fault dur asupra lui Besedin. Iniţial, suedezul a primit cartonaşul galben, dar după ce a revăzut faza arbitrul Daniele Orsato i l-a arătat pe cel roşu. Besedin nu a mai putut continua jocul, fiind înlocuit.

Au marcat: Forsberg ’43 / Zincenko ’27, Dovbik ‘120+1.

Suedia: Olsen – Lustig (Krafth ’83), Lindelof, Danielson, Augustinsson (Bengtsson ’83) – Larsson (Claesson ’97), Olsson (Helander ‘101), Ekdal, Forsberg – Kulusevski (Quaison ’97), Isak (Berg ’97). Selecţioner Jan Andersson;

Ucraina: Buşan – Karavaiev, Zabarni, Krivţov, Matvienko – Sidorciuk (Bezus ‘118), Stepanenko (Makarenko ’95), Zincenko – Iarmolenko (Dovbik ‘106), Iaremciuk (Besedin ’91, Ţigankov ‘101), Şaparenko (Malinovski ’61). Selecţioner Andrii Şevcenko.

Cartonaşe galbene: Kulusevski ’70, Forsberg ’85  / Iarmolenko  ’79, Dovbig ‘120+1.

Cartonaş roşu: Danielson ’99.

Arbitri: Daniele Orsato – Alessandro Giallatini, Fabiano Preti – Davide Massa (toţi Italia);

Arbitri VAR: Massimiliano Irrati, Marco Di Bello, Filippo Meli, Paolo Valeri (toţi Italia).

Ucraina va evolua în sferturi cu Anglia.

Eşec pentru Randers înaintea confruntării cu CFR Cluj

Formaţia Randers a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0, de echipa Midtjylland, într-un meci din etapa a zecea a campionatului Danemarcei. Randers va juca joi cu CFR Cluj, în Conference League....

Vizualizări: 223, Aprecieri: 0, Adăugat: 2 ani în urmă
Ana Bogdan pe tabloul principal la Chicago

Jucătoarea Ana Bogdan, locul 105 WTA şi cap de serie numărul 3, a acces, duminică, pe tabloul principal la turneul de categorie WTA 250 de la Chicago....

Vizualizări: 236, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă