Tragerea la sorţi a fazei finale a CAN a fost amânată din cauza pandemiei

Vizualizări: 233, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Tragerea la sorţi a fazei finale a Cupei Africii pe Naţiuni, competiţie care va fi găzduită anul viitor de Camerun, a fost amânată din cauza pandemiei de coronavirus, a anunţat Confederaţia Africană de Fotbal (CAF).

La solicitarea CAF, organizatorii locali ai CAN au fost de acord cu amânarea tragerii la sorţi care era programată la 25 iunie.

O nouă dată încă nu a fost stabilită.

Turneul final a fost deja amânat jumătate de an din cauza pandemiei şi urmează să aibă loc în intervalul 9 ianuarie – 6 februarie 2022.

Dinamo s-a calificat în optimile Cupei României

Formaţia Dinamo s-a calificat, joi, în optimile de finală ale Cupei României, învingâmd în 16-imi echipa Ripensia Timişoara, scor 1-0....

Vizualizări: 227, Aprecieri: 0, Adăugat: 2 ani în urmă
Fabio Quartararo a terminat cu pieptul gol MP al Cataloniei

Pilotul francez Fabio Quartararo, plecat din pole position la Marele Premiu al Cataloniei de MotoGP de la Barcelona, a avut o problemă la combinezonul de cursă şi a terminat pe locul 4 grand prix-ul spaniol, cu pieptul gol, informează lequipe.fr....

Vizualizări: 242, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă