Stanciu a înscris un gol pentru Slavia Praga în campionatul Cehiei. Echipa românului a egalat un record care data din 1946

Vizualizări: 250, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Fotbalistul echipei Slavia Praga, Nicolae Stanciu, a înscris un gol în meciul câştigat, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Zlin, în etapa a XXVIII-a a campionatului Cehiei.

Slavia a revenit de la 0-1, după ce oaspeţii au deschis scorul prin Potocny, în minutul 7, din penalti.

Stanciu a egalat în minutul 29. Pentru gazde a înscris şi Kuchta, în minutul 50.

Nicolae Stanciu a fost titular şi a rămas pe teren până în minutul 74.

Slavia Praga este lider în clasament, cu 74 de puncte, în timp ce Zlin ocupă locul 13, cu 29 de puncte.

Potrivit site-ului oficial al clubului ceh, Slavia a egalat un record de 40 de meciuri consecutive de campionat fără înfrângere. Recordul a fost stabilit de Sparta Praga în perioada 1943-1946.

Mesajul PCH pentru fanii dinamovişti: Cei care aruncă petarde în teren vor fi scoşi din peluză. Bugetul este prea mic pentru a ne permite acest lux

Peluza Cătălin Hîldan a postat, duminică, pe pagina sa de Facebook, un mesaj către fanii dinamovişti, prin care le cere acestora să nu mai arunce cu petarde pe teren la meciuri, precizând că bugetul echipei este prea mic pentru plata amenzilor şi că banii vin tot de la suporteri....

Vizualizări: 227, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă