Soţia lui Thiago Mendes afirmă că a primit ameninţări cu moartea după accidentarea lui Neymar

Vizualizări: 287, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Kelly Mendes, soţia lui Thiago Mendes, a scris pe Instagram că a primit ameninţări cu moartea, după ce mijlocaşul echipei Olympique Lyon l-a accidentat pe atacantul PSG, Neymar, la meciul de duminică.

„Voi trimite poliţiei toate mesajele de ameninţare primite de mine şi familia mea”, a spus ea.

Un internaut brazilian i-ar fi scris: „Să ştie nenorocitul tău de soţ, dacă i se întâmplă ceva lui Neymar, veţi plăti cu viaţa. Tu şi familia ta, unul câte unul”.

În prelungirile meciului de la Paris, câştigat de Lyon cu 1-0, Neymar a fost faultat de Thiago Mendes, atacantul gazdelor părăsind terenul pe targă, cu dureri la glezna stângă şi cu ochii în lacrimi.

Mendes a primit iniţial cartonaşul galben, dar după ce arbitrul Benoît Bastien, care a condus şi meciul Young Boys Berna – CFR Cluj, a revăzut faza cu ajutorul VAR, mijlocaşul a fost eliminat, în minutul 90+8.

Mendes şi-a cerut scuze pe Instagram după meci: „Se întâmplă greşeli. Dar sunt aici pentru a-i cere sincer iertare lui Neymar!”

UEFA a anunţat programul semifinalelor Ligii Campionilor

UEFA a anunţat, joi, programul semifinalelor Ligii Campionilor, fază a competiţiei intercluburi în care sunt calificate echipele Manchester City, Paris Saint-Germain, Chelsea Londra şi Real Madrid....

Vizualizări: 244, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
Novak Djokovici s-a calificat în semifinalele US Open

Sârbul Novak Djokovici, locul I ATP, este tot mai aproape de titlul de grand slam cu numărul 21 şi de Marele Şlem, câştigarea tuturor celor patru turnee de grand slam într-un an....

Vizualizări: 227, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă