Serie A: Cu Ştefan Radu rezervă, Lazio a învins AS Roma cu scorul de 3-2

Vizualizări: 215, Aprecieri: 0, Adăugat: 2 ani în urmă

Formaţia Lazio Roma, cu Ştefan Radu rezervă, a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, echipa AS Roma, într-un meci din etapa a şasea a campionatului Italiei.

Învingătorii au marcat prin Milinkovic-Savic ’10, Pedro ’19 şi Anderson ’63.

Pentru AS Roma au înscris Ibanez ’41 şi Veretout ’69 (penalti).

Partida Napoli – Cagliari are loc tot duminică, iar confruntarea Venezia – Torino este programată luni.

Știri similare

CFR Cluj – Dinamo, scor 1-0, în Liga I. Oaspeţii au jucat fără doi jucători din minutul 37, iar gazdele au marcat în minutul 80 şi sunt la un punct de liderul FCSB

Sport

CFR Cluj a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Dinamo, în etapa a XXIX-a a Ligii I, penultima a sezonului regulat. Dinamoviştii Paul Anton şi Florin Bejan au fost eliminaţi în minutele 31, respectiv 37. După acest succes, clujenii s-au apropiat la un punct de liderul FCSB....

Vizualizări: 245, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
FC Argeş a obţinut licenţa UEFA

Sport

FC Argeş a anunţat, miercuri, că a primit licenţa UEFA pentru a putea evolua în sezonul viitor în cupele europene....

Vizualizări: 252, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă