Serie A: Cu Chiricheş rezervă, Sassuolo a remizat cu Bologna, scor 1-1

Vizualizări: 251, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Formaţia Sassuolo, cu Vlad Chiricheş rezervă, a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scoe 1-1, cu echipa Bologna, într-un meci din etapa a XXIII-a a campionatului Italiei.

Oaspeţii au deschis scorul prin Soriano, în minutul 17, însă în minutul 30 au rămas în inferioritate numerică, Hickey fiind eliminat.

Sassuolo a egalat prin Caputo, în minutul 53.

Tot sâmbătă, Genoa a remizat cu Hellas Verona, scor 2-2 (Shomurodov ’49, Badelj ‘90+4 / Ilic ’17, Faraoni ’61).

Partidele Parma – Udinese, AC Milan – Inter Milano, Atalanta – Napoli şi Benevento – AS Roma sunt programate duminică, iar confruntarea Juventus – Crotone se va disputa luni.

JO TOKYO: Un turneul olimpic de fotbal lipsit de vedete

Jocurile Olimpice încep vineri şi, deşi turneul olimpic de fotbal nu este întotdeauna foarte popular la o astfel de competiţie, de obicei câteva vedete pot fi văzute luptând pentru medalii. Însă la Tokyo, turneul este lipsit de mari jucători....

Vizualizări: 245, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă