Papură, după 1-1 cu Astra: Am dominat jocul în totalitate

Vizualizări: 279, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Tehnicianul Corneliu Papură a declarat, luni seară, că Universitatea Craiova a dominat meciul cu Astra Giurgiu, scor 1-1, din Liga I.

„Am dominat jocul în totalitate, echipa adversă s-a limitat la contraatac, dar noi meritam mai mult. Sunt meciuri care se succed din trei în trei zile şi cred că trebuie să ne gândim acum la următorul meci”, a declarat  Papură la Digisport.

Formaţia Universitatea Craiova a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, luni, în deplasare, în compania echipei Astra Giurgiu, în etapa a XVII-a a Ligii I.

Pentru Astra a marcat De Sousa, în minutul 16, iar pentru Universitatea a înscris Cicâldău, în minutul 45+3.

Scandal în Italia, după ce 30.000 de fani ai echipei Inter au fost lăsaţi să sărbătorească titlul la Milano, fără să respecte nicio măsură de protecţie anti-Covid

Aproximativ 30.000 de fani ai echipei Internazionale Milano au sărbătorit, duminică seară, în Piazza del Duomo, câştigarea titlului în Serie A, fără să respecte nicio regulă de distanţare, ceea ce a produs un val de nemulţumire în rândul populaţiei locale....

Vizualizări: 239, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
Liverpool, 2-0 în deplasare cu Sheffield United

Formaţia Liverpool a învins, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Sheffield United, într-un meci din etapa a XXVI-a a campionatului Angliei....

Vizualizări: 256, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă