Novak Djokovici în sferturile Australian Open, după a 300-a sa victorie de grand slam

Vizualizări: 237, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Sârbul Novak Djokovici, favorit principal, s-a calificat, duminică, în sferturile de finală ale turneului Australian Open, trecând în turul patru de canadianul Milos Raonic, score 7-6 (4), 4-6, 6-1, 6-4.

Pentru Djokovici este a 12-a calificare în sferturi la Australian Open, turneu pe care l-a câştigat de opt ori.

Sârbul este al doilea sportiv, după Roger Federer – care obţine 300 de victorii în meciuri de la turnee de grand slam. Până în prezent, el a înregistrat 45 de înfrângeri la grand slam-uri.

“Nu m-am pregătit pentru acest meci. Am folosit fiecare oră pentru a mă recupera după meciul cu Taylor. Categoric am fost mai în formă în trecut”, a declarat Djokovici.

În sferturi, el îl va întâlni pe germanul Alexander Zverev, cap de serie numărul 6.

Știri similare

FC Argeş – Chindia Târgovişte, scor 0-1, în Liga I

Sport

Formaţia FC Argeş a fost învinsă, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de echipa Chindia Târgovişte, într-un meci din etapa a doua a play-out-ului Ligii I....

Vizualizări: 378, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
PAOK Salonic, victorie în campionatul Greciei. Mitriţă a marcat

Sport

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu şi cu Alexandru Mitriţă marcator, a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Pantelikos, într-un meci din etapa a treia a campionatului Greciei. ...

Vizualizări: 228, Aprecieri: 0, Adăugat: 2 ani în urmă