Nicholas David Ionel în sferturi la Trofeul Ţiriac-Năstase

Vizualizări: 225, Aprecieri: 0, Adăugat: 2 ani în urmă

Nicholas David Ionel, locul 474 ATP, s-a calificat, joi, în sferturile turneului challenger de la Bucureşti Trofeul Ţiriac-Năstase.

Românul l-a învins în turul doi pe rusul Teymuraz Gabashvili, numărul 273 mondial, scor 6-3, 6-3, într-o oră şi jumătate.

În runda următoare, Nicholas David Ionel îl va întâlni pe cehul Jiri Lehecka, locul 195 ATP.

Prin calificarea în sferturi, Ionel şi-a asigurat un premiu de 1.260 de euro şi 15 puncte ATP.

Publicul va reveni pe stadion la semifinalele Cupei Angliei

Autorităţile engleze vor să relaxeze interdicţia privind accesul la evenimentele sportive şi vor să testeze prezenţa publicului cu ocazia semifinalelor FA Cup de pe Wembley, de la jumătatea lunii aprilie....

Vizualizări: 275, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
Remiză pentru Isăilă: Al Sharjah – Baniyas, scor 1-1

Formaţia Baniyas, antrenată de Daniel Isăilă, a remizat, sâmbătă seară, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Al Sharjah, într-un meci din etapa a XXIII-a a campionatului Emiratelor Arabe Unite....

Vizualizări: 247, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă