Mark Uth anunţă că se simte bine şi că speră să fie externat luni

Vizualizări: 279, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Fotbalistul echipei Schalke 04, Mark Uth, care a ajuns la spital după ce s-a accidentat la cap la meciul cu Augsburg, a anunţat că se simte bine şi că speră să fie externat luni.

“Bună seara tuturor. Sunt bine. Sper să părăsesc spitalul mâine. Mulţumesc pentru toate mesajele. Mark”, este mesajul fotbalistului, postat de Schalke 04 pe contul de Twitter al clubului.

Mark Uth a fost transportat la spital în timpul meciului din deplasare cu Augsburg, din Bundesliga, după ce s-a accidentat la cap ciocnindu-se de fundaşul Felix Uduokhai, de la formaţia adversă. După ce s-a ciocnit cu Uduokhai, Uth s-a prăbuşit pe teren şi a rămas mai multe minute inconştient. Medicii au intervenit şi i-au acordat îngrijiri câteva minute, după care jucătorul a fost scos cu targa şi dus cu ambulanţa la un spital din apropiere. Meciul a fost întrerupt aproximativ un sfert de oră. Partida s-a terminat la egalitate, scor 2-2.

Dinamo Kiev a început cu o victorie campinatul Ucrainei

Dinamo Kiev, echipă antrenată de Mircea Lucescu, a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 4-0 (3-0), echipa nou-promovată Veres Rivne, în prima ligă a campionatului ucrainean....

Vizualizări: 238, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
CSA Steaua a pierdut la Curtea de Apel palmaresul echipei de fotbal din parioada 1998-2003. Decizia nu este definitivă

Clubul Sportiv al Armatei Steaua rămâne cu palmaresul echipei de fotbal din perioada 1947 şi până în 1998 şi pierde perioada cuprinsă între 1998, când secţia de fotbal s-a desprins de CSA, şi 2003, când formaţia a fost preluată de Gigi Becali, se arată într-o hotărâre, publicată luni, a Curţii de Apel Bucureşti. Decizia nu este definitivă....

Vizualizări: 242, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă