Manchester City – Tottenham, scor 3-0, în Premier League

Vizualizări: 262, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Formaţia Manchester City a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, echipa Tottenham, într-un meci din etapa a XXIV-a a campionatului Angliei.

Golurile au fost marcate de Rodri ’23 (penalti) şi Gundogan ’50, ’66.

Tot în Premier League, Crystal Palace a pierdut confruntarea cu Burnley, scor 0-3 (goluri Gudmundsson ‘5, Rodriguez ’10, Lowton ’47).

Partida Brighton – Aston Villa are loc tot sâmbătă, meciurile Southampton – Wolverhampton, West Bromwich – Manchester United, Arsenal – Leeds United şi Everton – Fulham se vor disputa duminică, iar confruntările West Ham – Sheffield United şi Chelsea – Newcastle United sunt programate luni.

Denisa Dedu: Am un gust amar prin prisma rezultatelor, nu este uşor să treci peste înfrângeri. Sunt foarte tristă

Portarul naţionalei de handbal feminin, Denisa Dedu, a declarat luni, după înfrângerea cu Ungaria, scor 24-26 (14-13), la CE de handbal, că nu este uşor să treacă peste înfrângeri şi că ”rămâne un gust amar prin prisma rezultatelor”. Şi pivotul Lorena Ostase a vorbit despre înfrângerea cu Ungaria, despre care a spus că ”supărarea este foarte mare”....

Vizualizări: 266, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
Cinci echipe româneşti în sferturile cupelor europene la handbal; două vor juca garantat şi semifinalele

Situaţie unică în Europa pentru echipele româneşti angrenate în Liga Campionilor şi European League la handbal feminin. Patru echipe vor juca în sferturi în confruntări directe, astfel că, indiferent de rezultate, România va avea reprezentare în Turneul Final4 al Ligii Campionilor şi în cel al European League....

Vizualizări: 251, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă