Liga 1: Dinamo – FC Botoşani, scor 1-2, meci cu două penaltiuri şi cu o întrerupere de aproape un sfert de oră

Vizualizări: 249, Aprecieri: 0, Adăugat: 2 ani în urmă

Formaţia Dinamo a fost învinsă, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, într-un meci din etapa a noua a Ligii 1, marcat de o întrerupere de aproape un sfert de oră din cauza nocturnei.

Jocul a fost întrerupt în minutul 36, după ce nocturna s-a stins brusc. Problema s-a remediat rapid şi partida s-a reluat după 13 minute.

Au marcat Ongenda ’13 şi Kage ’19 (penalti) pentru oaspeţi, respectiv Torje ’85 (penalti).

Dinamo: Iliev – Creţu, Ehmann, Grigore, Radu – Itu, Răuţă, Torje – Moldoveanu (Ţîră ’75), Ivanovski, Bani. Antrenor: Sorin Colceag.

FC Botoşani: Pap – Braun, Racoviţean, Şeroni, Ţigănaşu – Tîrcoveanu (Florescu ’52), Edjouma, Ongenda (Fili ’81) – Santos (Tchakonte ’41), Roman (Sila ’81), Kage. Antrenor: Marius Croitoru.

Cartonaşe galbene: Răuţă ’42, Ţîră ‘90+3 / Edjouma ’46, Şeroni ’48, Florescu ‘67

Arbitri: Ovidiu Haţegan – Radu Adrian Ghinguleac, Daniel Mitruţi – Marian Barbu

Observator: Liviu Ciubotariu

Thomas Bach: Nu există un Plan B pentru JO de la Tokyo

Preşedintele CIO, Thomas Bach, s-a declarat convins, joi, în cadrul unui interviu acordat agenţiei japoneze Kyodo, că Jocurile Olimpice de la Tokyo se vor desfăşura în această vară, adăugând că nu există un Plan B....

Vizualizări: 263, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă