LaLiga: Levante – Betis, scor 4-3, într-un meci în care oaspeţii au marcat două goluri în ultimul sfert de oră

Vizualizări: 255, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Formaţia Levante a învins, marţi seară, pe teren propriu, cu scorul de 4-3, echipa Betis Sevilla, într-un meci din etapa a XVI-a a campionatului Spaniei.

Gazdele au condus cu 4-1 până aproape de minutul 80, când oaspeţii au marcat două goluri. Au înscris Duarte ‘2, Morales ’22, ’24 şi Roger ’55 pentru Levante, respectiv Mandi ’12 şi Canales ’78 (penalti), ’86 pentru Betis.

În minutul 68, de la gazde a fost eliminat Rober.

Tot marţi, Cadiz a remizat cu Real Valladolid, scor 0-0.

Partidele Granada – Valencia, Atletico Madrid – Getafe, Celta Vigo – Huesca şi Elche – Real Madrid sunt programate miercuri, iar confruntările Athletic Bilbao – Real Sociedad şi Osasuna – Deportivo Alaves se vor disputa joi.

Gane: Sunt convins că Filip şi Nepomuceno vor aduce un plus echipei!

Antrenorul Ionel Gane a declarat, vineri, că meciul cu FC Botoşani va fi unul echilibrat şi a subliniat că este convins că Filip şi Nepomuceno vor aduce un plus echipei Dinamo, informează site-ul oficial al grupării dinamoviste....

Vizualizări: 478, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă