LaLiga: FC Barcelona a învins cu 3-2 Betis, în deplasare. Gazdele au condus cu 1-0, catalanii au marcat ultimul gol în minutul 87

Vizualizări: 257, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Formaţia FC Barcelona a învins, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 3-2, echipa Betis, într-un meci din etapa a XXII-a a campionatului Spaniei.

Gazdele au deschis scorul prin Iglesias, în minutul 38 şi au mai marcat apoi prin Ruiz ’75.

Pentru FC Barcelona au înscris Messi ’59, Ruiz ’68 (autogol) şi Trincao ’87.

Tot duminică, Osasuna a învins acasă echipa Eibar, scor 2-1 (goluri Calleri ’18, Budimir ’87 / Kike ’44).

Partida Atletico Madrid – Celta Vigo se va disputa luni.

Știri similare

FCSB – Sepsi, scor 1-2, în play-off-ul Ligii I

Sport

Formaţia FCSB a fost învinsă, duminică seară, la Giurgiu, cu scorul de 2-1, de echipa Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci din etapa a treia a play-off-ului Ligii I....

Vizualizări: 247, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
Simona Halep, în turul al treilea al US Open

Sport

Simona Halep, locul 13 WTA şi cap de serie numărul 12, s-a calificat în turul al treilea al US Open, după ce a învins-o, miercuri, cu scorul de 6-3, 6-1, pe sportiva Kristina Kucova, locul 111 WTA, prezentă pe tabloul principal ca lucky loser....

Vizualizări: 222, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă