Fiorentina, învinsă cu 3-1 de AS Roma în Serie A. Munteanu a fost rezervă

Vizualizări: 235, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Formaţia Fiorentina, cu Louis Munteanu rezervă, a fost învinsă, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 3-1, de echipa AS Roma, într-un meci din prima etapă a campionatului Italiei.

Au marcat Mkhitaryan ’26 şi Veretout ’64, ’79 pentru învingători, respectiv Milenkovic ’60 pentru Fiorentina.

În minutul 17, de la Fiorentina a fost eliminat Dragowski. În minutul 52, a fost eliminat şi Zaniolo, de la AS Roma.

Tot duminică, Napoli a învins cu 2-0 Venezia, deşi a jucat în inferioritate numerică din minutul 23, când a fost eliminat Osimhen. Au înscris Insigne ’62 (penalti) şi Elmas ’72.

Partidele Cagliari – Spezia şi Sampdoria – AC Milan sunt programate luni.

Gyenes, locul 33 la clasa moto în prologul Raliului Dakar

Românul Emanuel Gyenes a ocupat, sâmbătă, la Jeddah, locul 33 la clasa moto în prologul Raliului Dakar, în urma căruia s-a stabilit ordinea de start pentru prima etapă....

Vizualizări: 263, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
Dinamo – Sepsi, scor 0-0, în Liga I

Formaţia Dinamo a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci din etapa a XXIII-a a Ligii I....

Vizualizări: 262, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă