FCSB – Sepsi, scor 1-2, în play-off-ul Ligii I

Vizualizări: 247, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Formaţia FCSB a fost învinsă, duminică seară, la Giurgiu, cu scorul de 2-1, de echipa Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci din etapa a treia a play-off-ului Ligii I.

Gazdele au marcat prin Octavian Popescu, în minutul 68.

Pentru Sepsi au înscris Petrila ’28 şi Mitrea ’81.

FCSB: Vlad – Creţu, Haruţ (Cristea ’48), Miron, Panţîru (Radunovic ’33) – Ov. Popescu (Perianu ’70), Şut, Oaidă (Vînă ’46) – Moruţan, Fl. Tănase, Oct. Popescu. Antrenor: Anton Petrea

Sepsi: Niczuly – Radoslav, Bouhenna, Mitrea – Petrila (Nouvier ’70), I. Păun, Vaşvari (L. Kovacs ’87), Ninaj (Gonzalez ’70), F. Ştefan – Safranko, Golofca (Aganovic ’82). Antrenor: Leo Grozavu

Cartonaşe galbene: Oct. Popescu ‘45+3, Tănase ’75 / Dimitrov ’11, Păun ‘83

Arbitri: Sebastian Colţescu – Octavian Şovre, Daniel Mitruţi – Andrei Florin Chivulete

Observator: Nicolae Marodin

Știri similare

Gino Iorgulescu: Noi avem poziţia preşedinţilor de cluburi, care au solicitat să fie doar un jucător U21 în teren 90 de minute. Vom vedea ce se decide la CEx al FRF

Sport

Preşedintele LPF, Gino Iorgulescu, a declarat, marţi, într-o conferinţă de presă, că şefii cluburilor din Liga I vor ca pe teren să aibă doar un jucător U21 timp de 90 de minute, însă a subliniat că decizia finală aparţine Comitetului Executiv al FRF....

Vizualizări: 264, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă