FCSB a învins Concordia Chiajna, scor 4-1, într-un meci amical

Vizualizări: 235, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Formaţia FCSB a învins, joi, cu scorul de 4-1, echipa Concordia Chiajna, într-un meci amical.

Gabriel Simion a deschis scorul în minutul 11, cu un şut din afara careului, iar Hamza Younes a egalat în minutul 31, dintr-o lovitură de pedeapsă. Acesta a fost scorul primei reprize, în condiţiile în care Florin Tănase a ratat o lovitură de pedeapsă în minutul 4.

Răzvan Oaidă a făcut 2-1 în minutul 48, iar Ionuţ Vînă a majorat diferenţa după zece minute, dintr-un penalty obţinut de Alexandru Musi. Cristian Dumitru a închis tabela în minutul 87, cu un şut de la 18 metri.

Dinu Todoran a folosit două echipe în cele două reprize ale partidei. Tehnicianul a început partida cu Vlad – Haruţ, A. Creţu, Vucur, Cordea – Simion, Moruţan, Olaru – Oct. Popescu, Stoica, Tănase (cpt). În partea a doua, roş-albaştrii au evoluat în următoarea formulă: Straton – V. Creţu, Cristea (cpt), Radunovic, Pantea – Perianu, Vînă, Oaidă – Niţă, Dumitru, Musi.

Următoarea partidă amicală a FCSB este programată sâmbătă, începând cu ora 16:30, împotriva Chindiei Târgovişte.

Manchester City a fost învinsă de Chelsea, scor 2-1, cu gol primit în minutul 90+2. Cele două echipe se întâlnesc şi în finala LC

Formaţia Manchester City, liderul din Premier League, a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa Chelsea Londra, într-un meci din etapa a XXXV-a a campionatului Angliei. Cele două echipe se vor întâlni din nou în finala Ligii Campionilor, la 29 mai, la Istanbul. Pentru Manchester City a fost o şansă ratată de a câştiga titlul sâmbătă....

Vizualizări: 249, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă