FC Barcelona a remizat cu Eibar, scor 1-1, într-un meci în care a ratat un penalti, a avut un gol anulat şi adversarii au condus cu 1-0

Vizualizări: 262, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Formaţia FC Barcelona a remizat, marţi, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Eibar, într-un meci din etapa a XVI-a a campionatului Spaniei.

Catalanii au ratat un penalti în minutul 8, prin Braithwaite, şi au avut un gol anulat în minutul 25 pentru ofsaid, după consultarea VAR.

Au marcat Kike ’57 pentru Eibar şi Dembele ’67 pentru FC Barcelona.

Partidele Cadiz – Real Valladolid şi Levante – Betis au loc tot marţi, meciurile Granada – Valencia, Atletico Madrid – Getafe, Celta Vigo – Huesca şi Elche – Real Madrid sunt programate miercuri, iar confruntările Athletic Bilbao – Real Sociedad şi Osasuna – Deportivo Alaves se vor disputa joi.

Pfizer şi BioNTech donează vaccinuri împotriva coronavirusului pentru participanţii la Jocurile Olimpice şi la Jocurile Paralimpice

Pfizer Inc. şi BioNTech SE au anunţat, joi, că au semnat o înţelegere cu Comitetul Internaţional Olimpic, conform căreia va dona doze de vaccin împotriva coronavirusului pentru a contribui la imunizarea sportivilor şi delegaţiilor participante la Jocurile Olimpice şi la Jocurile Paralimpice de la Tokyo....

Vizualizări: 275, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă