Euro-2020: Programul partidelor de sâmbătă

Vizualizări: 267, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Programul partidelor care vor avea loc, sâmbătă, la Campionatul European de fotbal:

Grupa A

Ţara Galilor – Elveţia, ora 16.00

Grupa B

Danemarca – Finlanda, ora 19.00

Belgia – Rusia, ora 22.00.

Meciurile vor fi transmise de Pro TV.

Cursă nebună în Ungaria: Bottas a produs un accident în lanţ. Ocon a câştigat surprinzător, Vettel a fost al doilea, Hamilton, al treilea, Verstappen, al zecelea

Pilotul francez al echipei Alpine, Esteban Ocon (locul 8 la start), a câştigat, duminică, în mod surprinzător, Marele Premiu al Ungariei, a XI-a etapă a Campionatului Mondial de Formula 1, desfăşurată pe circuitul de la Hungaroring. El a fost urmat de germanul Sebastian Vettel (Aston Martin) şi de britanicul Lewis Hamilton (Mercedes). Cursa a fost dată peste cap în turul I de un accident provocat de finlandezul Valtteri Bottas (Mercedes). Hamilton a ocupat la un moment dat locul 14, ultimul, dar a recuperat miraculos. Graţie acestei reuşite, el este noul lider al clasamentului piloţilor, înaintea lui Max Verstappen, al zecela în Ungaria....

Vizualizări: 224, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
Marcel Bîrsan arbitrează meciul FCSB – Astra Giurgiu

Arbitrul Marcel Bîrsan va conduce la centru partida FCSB – Astra Giurgiu, programată vineri, la ora 20.00, în etapa a XVI-a a Ligii I, a anunţat CCA. Primul meci al zilei de vineri, UTA Arad – FC Viitorul, va fi arbitrat de Lucian Rusandu....

Vizualizări: 251, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă