Zbor cu emoţii pentru Mertens: avionul cu care s-a deplasat în Belgia a ieşit de pe pistă la aterizare

Vizualizări: 262, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Fotbalistul echipei Napoli, Dries Mertens, a avut o un zbor cu emoţii din Italia în Belgia, la Anvers, avionul cu care s-a deplasat ieşind de pe pistă la aterizare, relatează Het Laatste Nieuws, potrivit Le Figaro.

Atacantul, care este accidentat, a decis să facă deplasarea în Belgia pentru tratament sâmbătă. Însă avionul a ieşit de pe pistă la aterizarea pe aeroportul Deurne, din cauza ploii, şi a ajuns în iarbă.

Nicio persoană nu a fost rănită. În avion se aflau doar pilotul, fotbalistul şi câinele jucătorului.

Primele decizii după incidentele de la meciul Nice-OM: Partida Nice – Bordeaux se va juca fără spectatori, iar preparatorul fizic al lui OM a fost suspendat

Liga de Fotbal Profesionist din Franţa a decis, miercuri, ca OGC Nice să joace cu porţile închise întâlnirea cu Bordeaux din Ligue 1, în aşteptarea judecării dosarului referitor la incidentele care au avut loc la partida Nice - Olimpique Marseille, informează AFP....

Vizualizări: 238, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
Cicâldău: Am făcut o primă repriză bună, în a doua ne-am tăiat, nu ştiu de ce, şi am pierdut meciul. Nu stăm să dăm vina pe oboseală

Jucătorul Alexandru Cicâldău a declarat, sâmbătă seară, după eşecul cu CFR Cluj, scor 1-3, că nu înţelege ce s-a întâmplat în repriza a doua a meciului de sâmbătă. El a subliniat că jucătorii de la Universitatea Craiova nu trebuie să dea vina pe oboseală pe acest final de sezon. ...

Vizualizări: 249, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă