UPDATE: Emanuel Gyenes, locul 36 la clasa moto, în prima etapă a Raliului Dakar. La Original by Motul – Malle Moto, românul a ocupat locul 1

Vizualizări: 259, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

(Adaugă clasarea echipajului Claudiu Barbu/Marius Lupu)

Emanuel Gyenes a ocupat, duminică, poziţia 36 la clasa moto în prima etapă a Raliului Dakar, desfăşurată între Jeddah şi Bisha (622 km, specială de 277 de kilometri.

La Original by Motul – Malle Moto, Gyenes a terminat pe primul loc.

Etapa a fost câştigată, la moto, de australianul Toby Price.

La clasa SSV, echipajul Claudiu Barbu/Marius Lupu s-a clasat pe locul 40.

Etapa a doua va avea loc luni, între Bisha şi Wadi ad-Dawasir (685 km – specială de 457 km).

Norvegia, campioană europeană la handbal feminin pentru a opta oară

Naţionala de handbal feminin a Norvegiei a câştigat, duminică, al optulea titlu european din palmares, după ce a învins în finala Campioantului European din Danemarca reprezentativa Franţei, deţinătoarea trofeului, cu scorul de 22-20 (14-10)....

Vizualizări: 258, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
Irina Begu a fost eliminată în semifinale la Roma, la dublu

Perechea Irina Begu/Sara Errani (România/Italia), beneficiară a unui wild card, a fost eliminată, sâmbătă, în semifinalele probei de dublu din cadrul turneului de la Roma, de categorie WTA 1000....

Vizualizări: 248, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă