Tottenham s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Angliei după ce a fost condusă de ultima clasată din liga a doua

Vizualizări: 264, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Tottenham s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Angliei, după ce a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 4-1 (1-1), formaţia Wycombe Wanderers.

Gazdele au deschis scorul în minutul 25, prin Onyedinma

Bale a egalat în prelungirile primei reprize (’45+2). Elevii antrenaţi de Jose Mourinho s-au desprins abia în finalul meciului, prin golurile înscrise de Winks ’86, Ndombele ’87 şi ’90+3.

Wycombe Wanderers ocupă locul 24, ultimul, în liga a doua, în timp ce Tottenham se află pe locul 5 în Premier League.

Știri similare

Liga Europa: Stanciu – gol, Ianis Hagi – assist la Slavia – Rangers, meci arbitrat de Haţegan / Eşec pentru Mircea Lucescu, remiză pentru Milan prin gol marcat în minutul 90+2

Sport

Fotbalistul echipei Slavia Praga, Nicolae Stanciu, a înscris un gol în meciul terminat la egalitate, joi seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Glasgow Rangers, în prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Europa. Partida a fost arbitrată de Ovidiu Haţegan. ...

Vizualizări: 240, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă