Stanciu a înscris un gol pentru Slavia Praga în campionatul Cehiei. Echipa românului a egalat un record care data din 1946

Vizualizări: 249, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Fotbalistul echipei Slavia Praga, Nicolae Stanciu, a înscris un gol în meciul câştigat, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Zlin, în etapa a XXVIII-a a campionatului Cehiei.

Slavia a revenit de la 0-1, după ce oaspeţii au deschis scorul prin Potocny, în minutul 7, din penalti.

Stanciu a egalat în minutul 29. Pentru gazde a înscris şi Kuchta, în minutul 50.

Nicolae Stanciu a fost titular şi a rămas pe teren până în minutul 74.

Slavia Praga este lider în clasament, cu 74 de puncte, în timp ce Zlin ocupă locul 13, cu 29 de puncte.

Potrivit site-ului oficial al clubului ceh, Slavia a egalat un record de 40 de meciuri consecutive de campionat fără înfrângere. Recordul a fost stabilit de Sparta Praga în perioada 1943-1946.

Laszlo Balint: Cel mai uşor este să cedezi în momentele grele. Ce facem, cedăm? Dăm bir cu fugiţii? Eu sunt luptător

Tehnicianul echipei UTA Arad, Laszlo Balint, a declarat, luni seară, după meciul cu Astra Giurgiu, scor 0-6, că obiectivul realist al formaţiei sale este menţinerea în Liga I şi a menţionat că vrea să lupte până la capăt la gruparea arădeană, dar dacă se consideră că este nevoie de o schimbare de antrenor, este dispus să discute....

Vizualizări: 259, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
FC Argeş – Poli Iaşi, scor 0-0, în Liga I

FC Argeş a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat, duminică, pe teren propriu, cu Politehnica Iaşi, în prima etapă a play-out-ului Ligii I....

Vizualizări: 244, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă