Serie A: Juventus, cu Radu Drăguşin pe teren doar la final, a învins cu 3-1 Genoa

Vizualizări: 265, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Formaţia Juventus Torino, la care joacă Radu Drăguşin, a învins, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 3-1, echipa Genoa, într-un meci din etapa a XI-a a campionatului Italiei. Cristiano Ronaldo a înscris două goluri din penalti.

Drăguşin a intrat pe teren pe final, în minutul 90, în locul lui Matthijs de Ligt.

Pentru Genoa a marcat Sturaro, în minutul 61, Pentru Juventus au ţnscris Dybala ’57 şi Ronaldo ’78, ’89, ambele goluri din penalti.

Partida AC Milan – Parma are loc tot duminică.

Rugby; Irlanda nu mai vrea jucătoare transgender

Irlanda se alătură deciziei uniunii engleze de rugby şi a ligii de rugby, care luna trecută le-a interzis jucătoarelor transgender să participe la competiţii feminine, din motive de siguranţă....

Vizualizări: 179, Aprecieri: 0, Adăugat: 2 ani în urmă
Dorin Rotariu, gol pentru Ludogoreţ în etapa a doua din Bulgaria

Fotbalistul echipei Ludogoreţ Razgrad, Dorin Rotariu, a înscris un gol în meciul câştigat, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, în faţa formaţiei ŢSKA Sofia, în etapa a doua a campionatului Bulgariei....

Vizualizări: 236, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă