Serie A: Assist reuşit de Răzvan Marin / AC Milan, 1-1 cu Udinese datorită unui gol din penalti în minutul 90+7

Vizualizări: 237, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Rezultate înregistrate în partidele disputate, miercuri seară, în etapa a XXV-a a campionatului Italiei:

AC Milan – Udinese 1-1

Au marcat: Kessie ‘90+7 (penalti) / Becao ‘68

La Milan, Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă.

Atalanta – Crotone 5-1

Au marcat: Gosens ’12, Palomino ’48, Muriel ’50, Ilicic ’58, Miranciuk ’85 / Simy ‘23

La Crotone, Denis Drăguş a fost rezervă.

Benevento – Hellas Verona 0-3

Au marcat: Faraoni ’24, Foulon ’34 (autogol), Lasagna ‘50

Cagliari – Bologna 1-0

A marcat: Rugani ‘20

Răzvan Marin a jucat până în minutul 79 la Cagliari. Rugani a înscris după un corner executat de Marin.

Fiorentina – AS Roma 1-2

Au marcat: Veretout ’60 (autogol) / Spinazola ’49, Diawara ‘88

Genoa – Sampdoria 1-1

Au marcat: Zappacosta ’52 / Tonelli ‘77

Partida Parma – Inter Milano se va disputa joi.

Suedia – Danemarca, în finala Campionatului Mondial de handbal masculin

Naţionalele de handbal masculin ale Suediei şi Danemarcei vor juca finala Campionatului Mondial din Egipt, după ce au eliminat, vineri, în semifinale, reprezentativele Franţei, respectiv Spaniei. Finalele pentru medalii vor avea loc duminică....

Vizualizări: 248, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
Scandal de rasism în Liga Campionilor: Tuchel: Jucătorii au luat o decizie foarte puternică marţi. Era necesar să arătăm această solidaritate / Buruk: Arbitrul ar fi trebuit să gestioneze situaţia

Tehnicianul echipei Paris Saint-Germain, Thomas Tuchel, a declarat că jucătorii săi au luat “o decizie foarte puternică” marţi, când s-au solidarizat cu Istanbul BB şi au refuzat să continue atunci meciul din grupele Ligii Campionilor, după ce Sebastian Colţescu l-a identificat pe antrenorul secund al echipei din Turcia, Pierre Webo, folosind cuvântul “negru”, informează AFP....

Vizualizări: 272, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă