Premier League: Southampton – Leicester City, scor 1-1. Gazdele au jucat în inferioritate numerică din minutul 10

Vizualizări: 245, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Formaţia Southampton a remizat, vineri seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Leicester City, într-un meci din etapa a XXXIV-a a campionatului Angliei.

De la gazde a fost eliminat Jannik Vestergaard, în minutul 10.

Southampton a deschis scorul prin Ward-Prowse, în minutul 61, din penalti. În minutul 68, Leicester City a egalat prin Evans.

Partidele Crystal Palace – Manchester City, Brighton – Leeds United, Chelsea – Fulham şi Everton – Aston Villa vor avea loc sâmbătă, meciurile Newcastle – Arsenal, Manchester United – Liverpool şi Tottenham – Sheffield United sunt programate duminică, iar confruntările West Bromwich – Wolverhampton şi Burnley – West Ham se vor disputa luni.

Horia Tecău în sferturi la Toronto, la dublu

Perechea Horia Tecău/Kevin Krawietz (România/Germania), cap de serie numărul 4, s-a calificat în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de la Toronto....

Vizualizări: 234, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
Bogdan Mara, noul director sportiv al clubului CFR Cluj: Bordeianu, Culio şi Florin Ştefan au semnat. Mai negociem cu un mijlocaş negru

Fostul jucător Bogdan Mara a revenit în funcţia de director sportiv al clubului CFR Cluj şi a anunţat transferurile lui Valeriu Bordeianu, Juan Emmanuel Culio şi Florin Ştefan (fost la Sepsi), precum şi a unui mijlocaş "negru". În acelaşi timp, el a precizat că gruparea ardeleană va renunţa la mijlocaşii Anas Tahiri şi Guessouma Fofana şi, posibil, la Alexandru Chipciu şi Iasmin Latovlevici....

Vizualizări: 241, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă