Poli Iaşi – UTA, scor 1-2, în Liga I. Oaspeţii au marcat în minutele 90+2 şi 90+4

Vizualizări: 272, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Politehnica Iaşi a fost învinsă, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-1), de echipa UTA, în etapa a XIX-a a Ligii I.

Au marcat: Flores ‘9 / Roger ’90+2. C. Rus ’90+4.

1-0, min. 9: Flores a scăpat pe contraatac şi a marcat cu şut la colţul lung de la 15 metri, uşor lateral-dreapta.

1-1, min. 90+2: Roger a centrat din corner, de pe partea dreaptă şi Erico a marcat cu capul.

1-2, min. 90+4: Roger a lovit balonul cu capul, Brănescu a respins în faţă şi Rus a trimis mingea în poartă

Au evoluat următoarele echipe:

Poli Iaşi: Brănescu – Cană, R. Popa, Baxevanos, Buşu – D. Flores (Vanzo ’55), Mihalache, Passaglia – Onea, Duranovici (Zajmovici ’88), Mensah (Popadiuc ’46). Antrenor Daniel Pancu;

UTA: Iacob – Tomozei, Erico, Fl. Ilie, Bustea – Miculescu (Buhăceanu ’72), Albu (Isac ’87), Vorobjovas (N. Roşu ’46), D. Rusu – Roger Figueira, Antal (C. Rus ’72). Antrenor Laszlo Balint.

Cartonaşe galbene: Brănescu ‘ 68, Passaglia ’74, Buşu ’81 / Miculescu ’23, Vorobjovas ’38, Antal ’39, Erico ’82, C. Rus ’90+5.

Arbitri: Andrei Antonie – Ovidiu Artene, Vlad Bârleanu – Marian Barbu;

Observator: Irina Mîrţ.

În urma acestui rezultat, Poli Iaşi rămâne pe locul 16, ultimul, cu 15 puncte, iar UTA urcă de pe locul 10 pe 9, cu 24 de puncte, la egalitate cu FC Botoşani şi FC Viitorul, de pe locurile 7-8.

Lider este FCSB, cu 42 de puncte, echipă urmată de CFR Cluj (18 jocuri), cu 40 de puncte, CS Universitatea Craiova, cu 36 de puncte, şi de Sepsi Sfântu Gheorghe, cu 32 de puncte.

Simona Halep a ratat calificarea în finala turneului de la Stuttgart

Simona Halep, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 2, a ratat calificarea în finala turneului de la Stuttgart, după ce a fost învinsă, sâmbătă, cu scorul de 6-3, 6-2, de Arina Sbalenka din Belarus, locul 7 WTA şi cap de serie numărul 5....

Vizualizări: 233, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă