Palmeiras s-a calificat cu emoţii în finala Cupei Libertadores, deşi câştigase manşa I, în deplasare, cu 3-0

Vizualizări: 244, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Palmeiras s-a calificat în finala Copei Libertadores, deşi a fost învinsă, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (2-0), de River Plate, în manşa a doua a semifinalelor.

În turul disputat în Argentina, brazilienii s-au impus cu 3-0.

Marţi, Rojas ’29 şi Borre ’44 au redus avantajul gazdelor din prima manşă. Un al treilea gol al celor de la River Plate, marcat de Montiel, în minutul 52, a fost anulat cu ajutorul VAR, pentru ofsaid.

Oaspeţii au rămas în zece jucători, după ce Rojas a primit două cartonaşe galebene, în minutele 62 şi 73.

Palmeiras a mai cucerit trofeul, în 1999.

În cealaltă semifinală se vor întâlni, miercuri, tot două echipe din Brazilia şi Argentina, Santos cu Boca Juniors. În turul jucat la Buenos Aires, scorul a fost egal, 0-0.

Finala va fi în 23 ianuarie.

Tecău a pierdut finala de dublu la Hamburg

Perechea Horia Tecău/Kevin Krawietz (România/Germania), cap de serie numărul 1, a pierdut, duminică, finala probei de dublu din cadrul turneului de 500 de puncte de la Hamburg, cu premii de 1,16 milioane de euro....

Vizualizări: 231, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
Simona Halep: Se pare că nu-mi găsesc ritmul prea uşor

Simona Halep pune pe seama faptului că nu mai jucat din februarie, de la Australian Open, evoluţia mai puţin reuşită din meciul cu Caroline Garcia, din turul al doilea al Miami Open....

Vizualizări: 260, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă