Meciul FC Viitorul – Poli Iaşi nu se mai dispută marţi şi va fi reprogramat

Vizualizări: 248, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Meciul de la Ovidiu, dintre FC Viitorul şi Poli Iaşi, nu s-a putut disputa nici marţi, de la ora 17.00, din cauza ceţii şi se va juca din primul minut la o dată ce va fi anunţată ulterior.

Partida a fost amânată de luni pentru marţi, din cauza ceţii. Marţi, la ora 16.00, întâlnirea a fost din nou amânată, o oră, din acelaşi motiv.

Nici la ora 17.00, ceaţa nu a permis continuarea meciului întrerupt în minutul 68, astfel că arbitrul Andrei Chivulete a decis ca jucătorii să meargă la vestiare, partida urmând a fi reprogramată şi reluată din minutul 1.

Meicul din etapa a XXIV-a a Ligii I fusese întrerupt, luni, în minutul 68, din cauza ceţii, la scorul de 0-0.

Mircea Rednic, despre meciul cu FCSB: Din punct de vedere defensiv trebuie să fim foarte atenţi pentru că FCSB are jucători care pot face oricând diferenţa. E cea mai bună echipă

Antrenorul formaţiei Viitorul Constanţa, Mircea Rednic, crede că jucătorii săi trebuie să fie foarte atenţi din punct de vedere defensiv în meciul de marţi seara contra FCSB, deoarece formaţia adversă are jucători care pot face oricând diferenţa, Rednic spune că, în acest moment, FCSB este cea mai bună echipă din campionat....

Vizualizări: 237, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
FC U Craiova a transferat un portar austriac

Armin Gremsl, portar care în sezonul trecut a evoluat pentru formaţia SKN St. Polten, în a doua ligă din Austria, a semnat un contract cu FC U Craiova....

Vizualizări: 378, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă