Lyon a urcat pe podium în Ligue 1, după victoria de la Metz

Vizualizări: 275, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Olympique Lyon a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 3-1 (1-0), formaţia Metz, în etapa a XIII-a campionatului francez de fotbal Ligue 1.

Au marcat: Boulaya ’75 / Depay ’17, Ekambi ’47 şi ’60.

În minutul 7, Boulaya (Metz) a ratat un penalti, iar în minutul 87, Boye (Metz) a fost eliminat. Şi Cherki (Lyon) a părăsit terenul, după cartonaşul roşu primit în minutul 90+2.

În urma acestui rezultat, Lyon a urcat pe locul 3, cu 26 puncte, la egalitate cu Lille, de pe locul 2. Lider este PSG, cu 28 de puncte. Olympique Marseille este pe locul 4, cu 24 de puncte, din 11 meciuri.

Metz ocupă locul 13, cu 16 puncte.

Daniel Paraschiv, la FC Voluntari

Cluburile FC Voluntari şi Fotbal Club CFR Cluj au ajuns la un acord în privinţa împrumutului jucătorului Daniel Paraschiv la echipa ilfoveană. ...

Vizualizări: 262, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
FC Dinamo: Iliev, Itu, Ivanovski şi Ţîră vor fi prezentaţi joi

Bulgarul Plamen Iliev, mijlocaşul Cătălin Itu şi atacanţii Mirko Ivanovski şi Cătălin Ţîră, transferaţi în această săptămână la Dinamo Bucureşti, vor fi prezentaţi în cadrul unui eveniment de presă, a anunţat administratorul special Iuliu Mureşan....

Vizualizări: 227, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă