Luuk de Jong, la Barcelona

Vizualizări: 224, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Atacantul olandez Luuk de Jong a fost împrumutat un sezon de FC Barcelona de la echipa FC Sevilla, informează mundodeportivo.es.

Catalanii au o clauză prin care îl pot transfera definitiv pe jucătorul de 31 de ani la finalul perioadei de împrumut.

De Jong trebuie să-l înlocuiască în echipa antrenată de Ronald Koeman pe Antoine Griezmann, împrumutat de Barca la Atletico Madrid.

Koeman îl cunoaşte bine pe jucător din perioada în care a fost selecţioner al Olandei, tehnicianul folosindu-l în zece meciuri internaţionale în mandatul său, între septembrie 2018 şi noiembrie 2019.

Luuk de Jong, 38 de selecţii, a mai jucat la De Graafschap, Twente, Borussia Monchengladbach, Newcastle United, PSV şi, din vara anului 2019, este la Sevilla, echipă pentru care a evoluat în 69 de meciuri în LaLIga şi a marcat zece goluri.

Juventus, în superioritate numerică mai mult de o oră, a fost eliminată de FC Porto din Liga Campionilor

Juventus a ratat calificarea în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, deşi a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (0-1, 2-1), după prelungiri, pe FC Porto, în manşa retur a optimilor de finală ale Ligii Campionilor. Echipa portugheză a câştigat partida tur, cu 2-1, obţinând calificarea datorită golurilor mai multe marcate în deplasare....

Vizualizări: 268, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
Alin Alexuc-Ciurariu s-a calificat la Jocurile Olimpice

Sportivul Alin Alexuc-Ciurariu s-a calificat, sâmbătă, la Jocurile Olimpice de la Tokyo, el ajungând în finala categoriei 130 kg la lupte greco-romane, la turneul de la Sofia....

Vizualizări: 265, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă