Liga 2: ASU Politehnica Timişoara – Dunărea Călăraşi, scor 2-1. Oaspeţii au jucat o repriză în inferioritate numerică, gazdele au marcat la ultima fază de joc

Vizualizări: 241, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Formaţia ASU Politehnica Timişoara a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Dunărea Călăraşi, într-un meci din etapa a şasea a play-off-ului Ligii a 2-a, în care a înscris la ultima fază de joc.

Jocul a început cu un protest al oaspeţilor faţă de întârzierile salariale.

Au marcat Ivanovici ‘32 şi Casado ‘90+3 pentru gazde şi Alami ‘36 pentru oaspeţi.

În minutul 44, de la Dunărea Călăraşi a fost eliminat Acolatse.

Vineri se dispută, de la ora 20.00, şi partida U Craiova 1948 – CS Mioveni, iar confruntarea FC Rapid – Csikszereda Miercurea Ciuc este programată sâmbătă, la ora 20.00.

În play-out au avut loc vineri cinci meciuri:

ACS Fotbal Comuna Recea – CSM Slatina 5-2

Au marcat: Batin ’34, ’46, ’58, Mărieş ’67 (penalti), Chinde ’71 / Stoica ’17, ‘55

Au marcat: Vraciu ‘5, ’80 (penalti) / Suciu ’57, Radu ‘84

În minutul 80, de la Unirea Slobozia a fost eliminat Toma.

Meciul Farul Constanţa – Universitatea Cluj se va disputa sâmbătă, de la ora 12.30.

Știri similare

La 59 de ani, Evander Holyfield revine în ring după 10 ani

Evander Holyfield, care în curând va împlini 59 de ani şi nu a mai urcat în ring de peste 10 ani, revine în competiţie, sâmbătă, la meciul cu brazilianul Vitor Belfort, 44 de ani, într-un meci demonstrativ. ...

Vizualizări: 227, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă