Kasper Hjulmand: Este greu de crezut că aceasta este realitatea

Vizualizări: 236, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Selecţionerul Danemarcei, Kasper Hjulmand, a declarat sâmbătă seară, după calificarea în sferturile de finală ale Euro-2020, că jucătorii săi sunt “luptători adevăraţi”.

“Este greu de crezut că aceasta este realitatea. Îi admir pe băieţi şi faptul că putem lupta în continuare. Indiferent cine joacă, cu toţii o fac foarte bine. Băieţii sunt luptători adevăraţi”, a spus tehnicianul.

Reprezentativa Danemarcei s-a calificat, sâmbătă, în sferturile de finală ale Campionatului European, trecând în optimile de finală de selecţionata Ţării Galilor, scor 4-0, pe Johan Cruijff Arena din Amsterdam.

Golurile au fost marcate de Dolberg ’27, ’48, Mæhle ’88 şi Braithwaite ‘90+6. În minutul 90+1, de la galezi a fost eliminat Harry Wilson.

În sferturi, Danemarca va întâlni câştigătoarea confruntării Olanda – Cehia, în data de 3 iulie, la Baku.

Hagi, după înfrângerea echipei olimpice, scor 0-4, cu Coreea de Sud: Să uite acest meci şi să gândească la următorul

Antrenorul echipei Farul Constanţa, Gheorghe Hagi, îi sfătuieşte pe tricolorii olimpici să nu se gândească la înfrângerea severă suferită, duminică, scor 0-4, în meciul cu Coreea de Sud, ci la ultimul meci din grupă, cel cu Noua Zeelandă, care poate aduce calificarea în sferturi, printr-un succes....

Vizualizări: 246, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
Pochettino, după 1-2 cu Manchester City: Suntem dezamăgiţi

Antrenorul formaţiei PSG, Mauricio Pochettino, s-a declarat dezamăgit după ce echipa lui a condus cu 1-0 şi apoi a primit uşor două goluri în partida tur cu Manchester City din semifinalele Ligii Campionilor....

Vizualizări: 253, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă