Jordan Henderson: Niţă a avut o intervenţie bună la penalti. Nu mă deranjează prea tare că am ratat

Vizualizări: 234, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Jordan Henderson a declarat, duminică seară, după meciul amical Anglia – România, scor 1-0, la care a ratat un penalti, că portarul Florin Niţă a avut o intervenţie bună, însă pe de altă parte el nu a “executat grozav”.

“Eram încrezător la penalti, dar portarul a avut o intervenţie bună. Nici nu am executat grozav, a fost la o înălţime bună pentru portar. Nu mă deranjează prea tare. Ar fi fost frumos să încununez revenirea cu un gol”, a spus Henderson la BBC Radio 5 Live.

Anglia a învins România pentru prima dată în ultimii 51 de ani, scor 1-0 (1-0), într-un meci amical disputat, duminică, la Middlesbrough. Golul a fost marcat de Rashford, în minutul 68, din penalti.

În minutul 77, Chiricheş l-a faultat în careu pe Calvert-Lewin şi arbitrul a dictat din nou penalti. Niţă a apărat şutul lui Henderson de la 11 metri.

Știri similare

Publicul japonez va „aplauda” toţi sportivii prezenţi la JO

Publicul japonez va "aplauda" toţi sportivii prezenţi la Jocurile Olimpice de la Tokyo, în contextul în care spectatorii străini nu vor avea acces, au anunţat organizatorii, informează lefigaro.fr....

Vizualizări: 247, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
Sorana Cîrstea a fost eliminată în primul tur la Bad Homburg

Jucătoarea Sorana Cîrstea, locul 45 WTA şi cap de serie numărul 6, a fost eliminată, duminică, în primul tur al turneului de categorie WTA 250 de la Bad Homburg, cu premii de 235.000 de dolari....

Vizualizări: 233, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă