Italia: Ştefan Radu, fotbalistul cu cele mai multe meciuri jucate pentru Lazio; Dennis Man, gol pentru Parma

Vizualizări: 251, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Fotbalistul echipei Lazio Roma, Ştefan Radu, a stabilit un record la meciul de sâmbătă cu Spezia, scor 2-1, din Serie A, el devenind jucătorul cu cele mai multe partide jucate pentru gruparea italiană: 402.

Radu a evoluau pe toată durata partidei.

La alt meci din Serie A, Benevento – Parma, scor 2-2, Dennis Man a marcat în minutul 88 golul de 2-2 pentru oaspeţi.

Rezultate din etapa a XXIX-a campionatului Italiei:

Atalanta – Udinese 3-2

Au marcat: Muriel ’19, ’43, Zapata ’61 / Pereyra ’45, Larsen ‘71

Benevento – Parma 2-2

Au marcat: Glik ’23, Ioniţă ’67 / Kurtic ’55, Man ‘88

La Parma, Dennis Man a jucat pe toată durata partidei, iar Valentin Mihăilă a intrat pe teren în minutul 78.

Cagliari – Hellas Verona 0-2

Au marcat: Barak ’54, Lasagna ‘90+9

Genoa – Fiorentina 1-1

Au marcat: Destro ’13 / Vlahovic ‘23

În minutul 52, de la oaspeţi a fost eliminat Ribery.

Lazio – Spezia 2-1

Au marcat: Lazzari ’56, Caicedo ’89 (penalti) / Verde ‘73

În minutul 90+6, de la Lazio a fost eliminat Lazzari. Două minute mai târziu, a primit cartonaş roşu şi Correa.

Ştefan Radu a fost integralist la Lazio.

Napoli – Crotone 4-3

Au marcat: Insigne ’19, Osimhen ’22, Mertens ’34, Di Lorenzo ’72 / Nwankwo ’24, ’48, Messias ‘59

Sassuolo – AS Roma 2-2

Au marcat: Traore ’58, Raspadori ’86 / Pellegrini ’26 (penalti), Peres ‘69

La Sassuolo, Vlad Chiricheş a jucat până în minutul 84.

Partidele Torino – Juventus şi Bologna – Inter Milano au loc tot sâmbătă.

Neymar ar putea reveni pe teren chiar duminică, la meciul cu Lille

Antrenorul echipei PSG, Thomas Tuchel, a declarat că atacantul Neymar accidentat, ar putea reveni mai repede decât se estimase iniţial. Jucătorul brazilian ar putea fi pe teren, duminică, la meciul cu Lille, programat la Paris, în etapa a XVI-a a Ligue 1....

Vizualizări: 266, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
Juventus vrea să-l aducă antrenor pe Zinedine Zidane – presă

Gruparea Juventus Torino vrea să-l aducă antrenor pe Zinedine Zidane, al cărui post la Real Madrid este ameninţat după ratarea în finala Ligii Campionilor, scrie, vineri, publicaţia Tuttosport....

Vizualizări: 252, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă