Irina Fetecău a ratat trei mingi de meci şi calificarea pe tabloul principal al turneului de la Abu Dhabi

Vizualizări: 256, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Irina Fetecău, locul 309 WTA şi cap de serie numărul 15, a ratat calificarea pe tabloul principal al turneului categorie WTA 500 de la Abu Dhabi.

Fetecău a fost învinsă, în manşa a doua a calificărilor, de italianca Lucrezia Stefanini, locul 394 WTA, cu scorul de 1-6, 6-2, 7-6 (3), după un meci de două ore şi 28 de minute.

Jucătoarea română de 24 de ani a condus cu 40-0 pe serviciul rivalei, la 5-4 în decisiv, dar nu a reuşit să fructifice niciuna dintre cele trei mingi de meci avute.

Accederea în turul al doilea al calificărilor este recompensată cu un premiu de 1.925 de dolari şi cu 13 puncte WTA.

După retregarea Patriciei Ţig, locul 56 WTA, Sorana Cîrstea, locul 71 WTA, este singura jucătoare română direct acceptată pe tabloul principla de simplu. Ea va da piept în prima manşă cu Karolina Pliskova din Cehia, locul 6 WTA şi cap de serie numărul 3.

Știri similare

Gimnastică: Marian Drăgulescu, cea mai mare notă la sărituri, Larisa Iordache a fost retrasă de la Campionatele Naţionale

Sport

La aproape 41 de ani, gimnastul Marian Drăgulescu a obţinut cea mai mare notă la sărituri şi ar urma să concureze astfel la CM din acest an în probă, în timp ce din concursul feminin, care debutează sâmbătă seară, au fost retrase mai multe gimnaste, între care şi Larisa Iordache, la RomGym Trophy - Campionatul Naţional 2021....

Vizualizări: 224, Aprecieri: 0, Adăugat: 2 ani în urmă
Lewis Hamilton a câştigat MP al Spaniei

Sport

Pilotul britanic echipei al echipei Mercedes, Lewis Hamilton, a câştigat, duminică, Marele Premiu al Spaniei, a patra etapă a Campionatului Mondial de Formula 1, desfăşurată pe circuitul de la Barcelona....

Vizualizări: 293, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă