Horia Tecău şi-a învins foştii coechipieri şi s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Rotterdam

Vizualizări: 243, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Perechea Horia Tecău / Kevin Krawietz (România / Germania) s-a calificat, marţi, în sferturile de finală ale turneului de 500 de puncte de la Rotterdam.

Ei au câştigat, cu scorul de 6-3, 3-6, 11-9, meciul din turul I cu echipa Marcelo Melo /Jean-Julien Rojer (Brazilia/Olanda), cap de serie numărul 4.

Tecău a fost mulţi ani partener de dublu cu Rojer, iar la competiţiile din Australia, de luna trecută, românul a făcut pereche cu Marcelo Melo.

Acum, Horia Tecău este în echipă cu germanul Krawietz, 29 de ani, locul 20 ATP.

Învingătorii vor juca în faza următoare cu cuplul rus Karen Hacianov / Andrei Rublev.

Calificarea în sferturi este recompensată cu un premiu de 11.250 de euro şi cu 90 de puncte ATP.

FCSB anunţă transferul atacantului croat Ante Vukušić

FCSB anunţă că a ajuns la un acord cu Ante Vukušić, golgeterul primei ligi din Slovenia în sezonul trecut (26 goluri şi 8 pase de gol pentru NK Olimpija Ljubljana în 35 de meciuri), care va evolua, începând cu acest sezon, pentru echipa roş-albastră....

Vizualizări: 262, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă