Hanca a înscris un gol pentru Cracovia în campionatul Poloniei

Vizualizări: 254, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Fotbalistul echipei Cracovia, Sergiu Hanca, a înscris un gol în meciul câştigat, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Jagiellonia, în etapa a cincea a campionatului Poloniei.

Hanca a marcat în minutul 62. Celălalt gol al gazdelor a fost înscris de Van Amersfoort ‘45+3 (penalti), iar pentru Jagiellonia a marcat Imaz ’69.

Sergiu Hanca a jucat până în minutul 88. Celălalt român de la Cracovia, Cornel Râpă, a fost integralist.

La Jagiellonia, Bogdan Ţîru a intrat pe teren în minutul 67.

Cracovia ocupă locul 15 în clasament, cu 4 puncte, iar Jagiellonia este pe 6, cu 7 puncte. Lider este Lech Poznan, care are 10 puncte şi un joc mai puţin.

River Plate are 25 de cazuri de coronavirus

Clubul River Plate a anunţat, marţi, pe site-ul oficial, că deşi a respectat toate protocoalele are 25 de cazuri de infectare cu coronavirus....

Vizualizări: 236, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
Tigres a câştigat Liga Campionilor Concacaf

Echipa mexicană Tigres Monterrey a câştigat, marţi, pentru prima dată în istorie, Liga Campionilor Confederaţiei Americii de Nord, Centrale şi Caribilor (Concacaf)....

Vizualizări: 289, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă