FC Argeş a învins în deplasare FC Botoşani, scor 1-0, datorită unui gol marcat în minutul 90+2

Vizualizări: 258, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Formaţia FC Argeş a învins, joi, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa FC Botoşani, într-un meci din etapa a XVI-a a Ligii I.

Golul a fost marcat de Deslandes, în minutul 90+2.

FC Botoşani: Hankici – Braun (Patache ’46), Haruţ, Chindriş, Holzmann (Ţigănaşu ’46) – Florescu (Papa ’57), J. Rodriguez, Ongenda – Al Mawas, Toutouh (Fernandez ’46), Târcoveanu (Roman ’75). Antrenor: Marius Croitoru

FC Argeş: Greab – Tofan, Maric, Deslandes, Muşat – Meza Colli, I. Şerban – Drăghici, Maes (Honciu ’89), C. Dumitru (Năstăsie ’78) – Mediop (Leca ’90). Antrenor: Mihai Ianovschi

Cartonaşe galbene: Chindriş ’37, Florescu ’48, Ongenda ’77, Roman ’86, Rodriguez ‘90+1 / Drăghici ’19, Muşat ’71, Greab ’88, Năstăsie ‘90

Arbitri: Florin Mihai Marcu – Mircea Orbuleţ, Ionel Valentin Dumitru – Florin Andrei

Observator: Sorin Boca

Gareth Bale: Este dezamăgitor, am ratat o oportunitate

Căpitanul naţionalei Ţării Galilor, Gareth Bale, a declarat, sâmbătă seară, după meciul cu Danemarca, scor 0-4, din optimile de finală ale Euro-2020, că eliminarea din competiţia continentală este dezamăgitoare, însă el este mândru de colegii săi....

Vizualizări: 268, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
Sepsi – UTA Arad, scor 3-0, în Liga I

Formaţia Sepsi Sfântu Gheorghe a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, echipa UTA Arad, într-un meci din etapa a XIV-a a Ligii I....

Vizualizări: 293, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă