Dinamo Bucureşti s-a calificat în sferturile Challenge Cup la volei masculin

Vizualizări: 265, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Echipa de volei masculin Dinamo Bucureşti s-a calificat, marţi, în sferturile de finală ale Challenge Cup, după ce a învins formaţia bulgară Marik Union Dupniţa, în manşa unică din faza optimilor de finală ale competiţiei.

Scorul pe seturi a fost 25-22, 25-19, 25-22, după 80 minute de joc.

Meciurile din optimi şi sferturi se joacă într-o singură manşă, iar Dinamo a fost repartizată în turneul de la Milano.

În sferturi, Dinamo Bucureşti se va confrunta cu formaţia câştigătoare din disputa optimilor dintre Calcit Volley Kamnik şi Allianz Powervolley Milano, programată marţi seară, tot la Milano.

Lotito trebuie să vândă Salernitana până la 25 iunie

Federaţia Italiană de Fotbal a decis că patronul echipei Salernitana - promovată în Serie A, Claudio Lotito, are termen până la 25 iunie să vândă clubul, deoarece este şi proprietarul grupării Lazio, informează Football Italia....

Vizualizări: 244, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
Alexander Zverev a câştigat turneul de la Cincinnati

Jucătorul Alexander Zverev, locul 5 ATP şi cap de serie numărul 3, a câştigat finala turneului de 1.000 de puncte de la Cincinnati. El este primul german care reuşeşte această performanţă după Boris Becker, în 1985....

Vizualizări: 231, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă