CFR Cluj a remizat cu Astra, scor 1-1, şi a ratat ocazia de a trece pe primul loc în clasamentul Ligii I

Vizualizări: 255, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Formaţia CFR Cluj a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-1), meciul susţinut, joi seară, pe teren propriu, în compania echipei Astra Giurgiu, în etapa a XIX-a, şi a ratat şansa de a trece pe primul loc în Liga I.

Pentru CFR Cluj a marcat Ciprian Deac, în minutul 80, iar pentru Astra a punctat Constantin Budescu, în minutul 21.

CFR Cluj: Sandomierski – Susic (Chipciu ’82), Burcă, Vinicius, Camora – Deac, Soares, Luis Aurelio (Păun ’59) – Carnat (Costache ’59), Rondon (Omrani ’82), Gîdea (Pereira ‘9). Antrenor: Edi Iordănescu

Astra: M. Popa – De Sousa (Jovanovic ’55), Găman, Graovac, Bruno – Crepulja – Wutrich (D. Gheorghe ’56), Budescu, Canadja, Răduţ (Kane ’69)- Stahl (V. Gheorghe ’33). Antrenor: Eugen Neagoe

Cartonaşe galbene: Wutrich ’19, Sousa ’45+3, V. Gheorghe ’65, Popa ’90+2

Meciul a fost arbitrat de Adrian Viorel Cojocaru ajutat de asistenţii George Florin Neacşu şi Marius Badea.

Arbitru de rezervă a fost Vlad Baban, iar observator Zoltan Szekely.

În clasament, CFRCluj este pe locul 2, cu 41 de puncte, lider fiind FCSB, cu 42 de puncte. Astra este pe locul 13, cu 18 puncte.

Copa America: 12 membri ai delegaţiei Venezuelei au coronavirus

Doisprezece membri ai delegaţiei Venezuelei, între care se numără şi câţiva jucători, au fost testaţi pozitiv cu coronavirus, sâmbătă, cu o zi înainte de startul Copa America, informează L’Equipe....

Vizualizări: 242, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
Al Ahli a obţinut prima victorie în Cupa Campionilor Asiei

Al Ahli din Arabia Saudită, antrenată de Laurenţiu Reghecampf, a învins, miercuri, la Jeddah, cu scorul de 3-0 (2-0), formaţia irakiană Al Shorta, în etapa a treia a Grupei C a Cupei Campionilor Asiei....

Vizualizări: 248, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă