CE de canotaj: Ailincăi şi Buhuş, a doua medalie pentru România, argint la dublu rame feminin

Vizualizări: 256, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Echipajul de dublu rame feminin al României a obţinut, duminică, medalia de argint, la Campionatele Europene de canotaj, de la Varese (Italia).

Echipajul tricolor, format din sportivele Adriana Ailincă şi Iuliana Buhuş, a încheiat cursa cu timpul de 7:03.02 minute. Pe podium au mai urcat Marea Britanie, 7:02.73 (medalie de aur) şi Spania (7:03.75, bronz).

Tot duminică, Gianina Beleagă a obţinut medalia de argint la vâsle simplu, categorie uşoară.

Delegaţia României la Campionatele Europene de la Varese numără 46 de sportivi, în 13 echipaje feminine şi masculine.

La ediţia precedentă, România a câştigat şase medalii.

Sepp Kuss a câştigat etapa a 15-a a Turului Franţei

Americanul Sepp Kuss (Jumbo-Visma) a câştigat etapa a 15-a a Turului Franţei, care s-a desfăşurat, duminică, pe distanţa de 191,3 kilometri, între Ceret şi Andorra la Vella....

Vizualizări: 226, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
Gaziantep FK anunţă că i-a propus lui Şumudică un contract îmbunătăţit / Tehnicianul neagă şi spune că i s-a cerut iniţial să accepte o micşorare a salariului, iar apoi i s-a oferit o mărire nesemnificativă

Clubul Gaziantep FK a anunţat, sâmbătă, pe site-ul oficial, că i-a propus lui Marius Şumudică un nou contract cu salariul mărit în măsura posibilităţilor şi că acum aşteaptă răspunsul tehnicianului....

Vizualizări: 240, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă