FC Barcelona a învins în deplasare Elche, scor 2-0, în LaLiga

Vizualizări: 278, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Formaţia FC Barcelona a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Elche, într-un meci din etapa a XX-a a campionatului Spaniei.

Au marcat De Jong ’39 şi Puig ’90.

Tot duminică, Osasuna a învins cu 3-1 Granada (goluri Budimir ’27, ’40, Moncayola ’86 / Suarez ’50). În minutul 88, de la Osasuna a fost eliminat Roncaglia.

Partidele Celta Vigo – Eibar şi Atletico Madrid – Valencia sunt programate de asemenea duminică, iar meciul Athletic Bilbao – Getafe se va disputa luni.

Știri similare

JO, tenis: Alexander Zverev completează tabloul semifinalelor masculine

Sport

Alexander Zverev (Germania), locul 5 ATP şi cap de serie numărul 4, s-a calificat în semifinalele turneului olimpic, după ce l-a învins, joi, în sferturi, cu scorul de 6-4, 6-1, pe Jeremy Chardy (Franţa), locul 68 ATP....

Vizualizări: 240, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
Mirel Rădoi: Am aceeaşi cameră ca anul trecut. Pentru mine personal este o revanşă. Am rămas acasă la European, vrem să mergem la Mondial