Real Madrid, eliminată de o echipă de liga a treia din Cupa Spaniei. Madrilenii au primit golul înfrângerii în superioritate numerică

Vizualizări: 261, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Real Madrid a fost eliminată, miercuri, din 16-imile Cupei Spaniei, după ce a fost învinsă, în deplasare, cu 2-1 (0-1), de Alcoyano, echipă din liga a treia.

Militao a deschis scorul pentru formaţia care ocupă locul 2 în LaLiga, în minutul 45. Gazdele au reuşit să trimită meciul în prelungiri, după reuşita lui Solbes, din minutul 80.

Ramon Lopez a fost eliminat, în minutul 110, şi Alcoyano a jucat finalul prelungirilor în inferioritate numerică.

Cu toate acestea, Casanova a dat lovitura pe contraatac, în minutul 115.