Alibec a ratat un penalti la meciul Kayserispor – Yeni Malatyaspor, scor 1-0

Vizualizări: 255, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Fotbalistul echipei Kayserispor, Denis Alibec, a ratat un penalti la meciul câştigat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-0, în faţa formaţiei Yeni Malatyaspor, în etapa a XVIII-a a campionatului Turciei.

Alibec a ratat lovitura de la 11 metri în minutul 9. Un minut mai târziu, Kaya (Yeni Malatyaspor) a înscris unicul gol al partidei, în propria poartă.

Integralist la gazde, Alibec a primit un cartonaş galben în minutul 90+6. A jucat pe toată durata partidei şi Cristian Săpunaru.

Echipa din Kayseri ocupă locul 18 în clasament, cu 16 puncte, în timp ce Yeni Malatyaspor este pe 12, cu 21 de puncte.

Sinisa Reljic, noul antrenor al echipei de volei masculin Dinamo

Echipa masculină de volei Dinamo, deţinătoarea Cupei României, atacă sezonul 2021-2022 cu un antrenor nou. Sinisa Reljic (51 de ani) s-a alăturat echipei, cu obiectivul declarat de a o menţine în vârful competiţiilor interne....

Vizualizări: 226, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
Luka Jovici va fi împrumtat de Real Madrid la Eintracht Frankfurt

Atacantul sârb Luka Jovici, care a părăsit Eintracht Frankfurt pentru Real Madrid în 2019, se va întoarce împrumutat la clubul german, a anunţat, marţi, directorul sportiv al grupării din Bundesliga, Fredi Bobic, informează AFP....

Vizualizări: 267, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă