Newcastle şi Leeds au remizat, scor 1-1, în campionatul Angliei

Vizualizări: 233, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Echipele Newcastle şi Leeds au încheiat la egalitate, scor 1-1, vineri, în etapa a cincea din campionatul Angliei.

Pentru Leeds a marcat Raphinha, în minutul 13, iar pentru Newcastle a înscris Saint-Maximim, în minutul 44.

În clasament, Newcastle este pe locul 18, iar Leeds pe 16.

Stanciu explică de ce nu a îngenuncheat pentru BLM: Am decis să fac gestul pentru colegul meu Kudela, de la Slavia. Am decis să nu mă pun în genunchi şi nu cred că asta este soluţia

Mijlocaşul Nicolae Stanciu a explicat, duminică seară, de ce a ales să nu îngenuncheze pentru mişcarea Black Lives Matter înaintea meciului amical al României cu Anglia. El a precizat că a refuzat gestul din solidaritate pentru colegul său de la Slavia Praga, Ondrej Kudela, suspendat pentru un incident de rasism....

Vizualizări: 250, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
CASA Liga 1 – Chindia va juca la Buzău

Chindia Târgovişte va disputa meciurile considerate acasă pe stadionul Municipal din Buzău, informează lpf.ro....

Vizualizări: 249, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă