Florentin Matei a înscris un gol în campionatul Ciprului. Apollon a învins cu 3-2 Anorthosis, revenind de la 0-2

Vizualizări: 257, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Fotbalistul echipei Apollon Limassol, Florentin Matei, a înscris un gol în meciul câştigat, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, în faţa formaţiei Anorthosis, în etapa a XVII-a a campionatului Ciprului.

Matei, care a jucat până în minutul 85, a marcat în minutul 61. De asemenea, românul a primit un cartonaş galben în minutul 77.

Pentru învingători a înscris şi Diguiny ’52, ’73 (penalti). Oaspeţii au condus cu 2-0, prin golurile marcate de Kvilitaia ’10 şi Husbauer ’29.

Apollon este lider în clasament, cu 36 de puncte, iar Anorthosis ocupă locul patru, cu 30 de puncte.

Koeman continuă la Barcelona

Antrenorul Ronald Koeman a fost confirmat în funcţie la FC Barcelona de conducerea grupării catalane, informează marca.com....

Vizualizări: 237, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
Horia Tecău s-a calificat în semifinalele de dublu la Barcelona

Echipa Horia Tecău/Kevin Krawietz (România/Germania) s-a calificat, joi, în semifinalele probei de dublu din cadrul turneului de 500 de puncte de la Barcelona, cu premii totale de 1,7 milioane de euro....

Vizualizări: 260, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă