Glasgow Rangers, cu Ianis Hagi pe teren o repriză, a învins cu 1-0 Celtic, în campionatul Scoţiei

Vizualizări: 247, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Formaţia Glasgow Rangers, cu Ianis Hagi pe teren o repriză, a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Celtic Glasgow, într-un meci din etapa a XXII-a a campionatului Scoţiei.

În minutul 62, de la Celtic a fost eliminat Bitton.

Tot un jucător al oaspeţilor a fost cel care a marcat unicul gol al partidei, McGregor, în minutul 70, în propria poartă.

Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 46.

Glasgow Rangers este lider în clasament, cu 62 de puncte (22 de jocuri), iar Celtic este pe locul doi, cu 43 de puncte şi 19 jocuri.

Rezultatele etapei a XIV-a a Ligii Naţionale de handbal masculin

Marţi s-au disputat meciurile din etapa a XIV-a a Ligii Naţionale de handbal masculin. Competiţia derulează miercuri ultimele partide din 2020, în cadrul etapei a XV-a, toate disputele fiind programate la Sfântu Gheorghe, în două săli....

Vizualizări: 254, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă