Winners Open: Trei perechi cu românce, eliminate în primul tur

Vizualizări: 242, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Perechea Miriam Bulgaru/Irina Fetecău a fost eliminată, miercuri, în primul tur al probei de dublu din cadrul turneului de categorie WTA 250 de la Cluj-Napoca.

Ele au fost învinse, cu scorul de 6-2, 3-6, 11-9, de cuplul Natela Dzalamidze/Kaja Juvan (Rusia/Slovenia).

Elena Bogdan şi bulgăroaica Isabella Şinikova au fost întrecute, cu scorul 6-1, 7-6 (5), de poloneza Katarzyna Kawa şi Renata Voracova din Cehia.

Echipa Andreea Mitu/Lara Arruabarrena, cap de serie numărul 3, a pierdut, scor 4-6, 4-6, meciul cu cuplul rus Alena Fomina/Ekaterina Iaşina.

În programul de miercuri mai figurează meciurile Ana Bogdan/Jaqueline Cristian – Irina Bara/Mihaela Buzărnescu şi Oana Simion/Gabriela Talabă – Oksana Kalaşnikova/Tereza Mihalikova (Georgia/Slovacia), cap de serie numărul 4.

Echipele învinse în primul tur primesc un premiu total de 1.750 de dolari şi câte un punct WTA, iar cele care trec în sferturi îşi asigură un premiu total de 2.300 de dolari şi câte 60 de puncte WTA.

Preşedinte Gaziantep FK: Arbitrii noştri iau în continuare deciziile în cazul lui Marius Şumudică având prejudecăţi. Regulile sunt valabile doar pentru noi şi pentru Şumudică?

Preşedintele clubului Gaziantep FK, Mehmet Buyukekşi, a declarat, într-un comunicat postat pe site-ul oficial al grupării, că arbitrii iau deciziile atunci când este vorba de Marius Şumudică având prejudecăţi şi s-a plâns de penaltiul acordat adversarilor pe finalul meciului cu Erzurum BB, după consultarea VAR....

Vizualizări: 268, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
Borussia Dortmund s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor

Borussia Dortmund s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a remizat, marţi, pe teren propriu, scor 2-2 (1-0), în meciul cu echipa FC Sevilla, din manşa a doua a optimilor de finală. Germanii au câştigat şi partida tur, cu 3-2....

Vizualizări: 270, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă