FC Barcelona a învins Chelsea, scor 4-0, şi a câştigat Liga Campionilor la fotbal feminin

Vizualizări: 268, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă

Formaţia FC Barcelona a câştigat, duminică seară, Liga Campionilor la fotbal feminin, învingând în finală echipa Chelsea, la Gothenburg, scor 4-0.

Halep se menţine pe locul 3 WTA, dar se îndepărtează de primele două clasate, iar Sabalenka se apropie foarte mult de jucătoarea română

Simona Halep se menţine pe locul 3 WTA, cu 6.520 de puncte, la 3.570 de puncte de liderul WTA, australianca Ashleigh Barty (faţă de 2.605 puncte în ierarhia precedentă), şi la 1.130 de puncte de japoneza Naomi Osaka, locul 2 WTA (faţă de 750). Halep a pierdut 530 de puncte după Madrid Open, pentru că la precedenta ediţie a jucat finala, iar la turneul care s-a încheiat sâmbătă a fost eliminată în optimi....

Vizualizări: 233, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă
Directorul general al OMS a felicitat-o pe Naomi Osaka pentru curajul de a vorbi

Directorul general al Organizaţiei Mondiale a Sănătăţii, Tedros Adhanom Ghebreyesus, a felicitat-o, joi, pe Naomi Osaka, care s-a retras de la Roland Garros după ce a refuzat să participe la conferinţele de presă, informează lefigaro.fr. El a subliniat importanţa faptului că japoneza a avut "curajul de a vorbi"....

Vizualizări: 250, Aprecieri: 0, Adăugat: 3 ani în urmă